تحقیق و توسعه

آذرخش یک شرکت نوآورانه است. ما به خود می بالیم که در خط مقدم دانش و فناوری هستیم که صنعت را به سمت جلو سوق می‌دهد. چشم‌انداز ما این است که شرکتی باشیم که درک تولید جهانی نفت و گاز را تغییر می دهد. از آنجایی که نوآوری و تحقیق و توسعه بخش مهمی از کاری است که ما انجام می دهیم، ما سال ها در پروژه های مشترک صنعتی متعدد و همچنین اجرای برنامه های تحقیق و توسعه داخلی خود مشارکت داشته و داریم. در خط مقدم نوآوری آذرخش ، مهندسان تحقیق و توسعه فناوری های جدیدی را که با نیازهای فعلی و آینده سازگار شده است، کارآمدتر، قابل اطمینان تر و با طراحی سازگار با محیط زیست، توسعه می دهند. هدف اصلی تحقیق و توسعه، درک و بهبود فناوری موجود، همچنین یادگیری هر روزه و کسب مزایای فنی است.

اهداف واحد تحقیق و توسعه که با هدف دستیابی به سطح مطلوب برای یک سازمان است، بر اساس اولویت ها و نیازهای آن سازمان در چارچوبی منسجم تدوین می شود که برخی از آنها می توانند به شرح زیر نامگذاری شود:

 • تولید محصولات جدید و بهبود کیفیت
 • تولید دانش جدید به منظور توسعه محصولات و بهینه سازی فرآیندها
 • بازگشت سریع سود، بهبود سریع عملکردها
 • کشف و درک فرصت ها و نیازهای بازار
 • پاسخگویی به نیازها و خواسته های مصرف کنندگان و ایجاد رفاه و آسایش برای مردم
 • مشارکت قوی در جریان دانش و یادگیری
 • ارتقای بهره وری نیروی انسانی و در نهایت افزایش درآمد کارمندان
 • افزایش رقابت پذیری در عرصه های داخلی و خارجی و حضور فعال در بازارهای جهانی
 • بهبود خوداتکایی
 • تحقیقات با هدف کاهش ضایعات تولید و یافتن راهکارهای هوشمند برای کاهش هزینه های تولید
 • تحلیل دقیق وضعیت موجود محصولات و تجزیه و تحلیل دقیق اثربخشی برنامه های جاری و پرسنل موجود

انواع مختلفی از تحقیق و توسعه در دنیای صنایع وجود دارد. نوع استفاده از آنها به نهادی که آن را انجام می دهد بستگی دارد و نتایج می تواند متفاوت باشد.

تحقیقات پایه

مراکز رشد و شتاب دهنده‌ی کسب وکار وجود دارند که آن شرکت ها در استارت آپ ها سرمایه گذاری می کنند و به کارآفرینان کمک مالی و راهنمایی می کنند، به این امید که نوآوری هایی حاصل شود که بتوانند از آنها به نفع خود استفاده کنند.

تحقیقات کاربردی

یک مدل تحقیق و توسعه بخشی است که عمدتاً توسط مهندسانی که محصولات جدید تولید می کنند، کار می‌کند، وظیفه ای که معمولاً شامل تحقیقات گسترده است. هدف یا کاربرد خاصی برای این مدل در نظر گرفته نشده است. در عوض، تحقیق به منظور خلق ارزش انجام می شود.

تحقیقات توسعه

این مدل شامل بخشی متشکل از دانشمندان یا محققین صنعتی است که همگی وظیفه تحقیقات کاربردی در زمینه های فنی، علمی یا صنعتی را بر عهده دارند. این مدل توسعه محصولات آینده یا بهبود محصولات فعلی و/یا رویه های عملیاتی را تسهیل می کند. بخش تحقیق و توسعه شرکت ما بر اساس تحقیقات توسعه است.

در آذرخش ما همیشه به دنبال راه هایی هستیم که آزمایش ها، نرم افزار و دانش خود را برای شما، مشتریانمان مرتبط‌تر و مفیدتر کنیم. به عنوان جامعه‌ای از دانشمندان، ما همچنین مشتاق کشف پدیده های جدیدی هستیم که به ما در درک بهتر تولید کمک می‌کند. همه پروژه های تحقیق و توسعه ما از قابلیت های مشاوره و مدل سازی داخلی ما و همچنین تیم های مهندسی و تحلیل در محل ما بهره می‌برند.

همچنین ما تعدادی پروژه تحقیق و توسعه را به طور اختصاصی برای مشتریان فردی انجام می دهیم. پروژه های اخیر طیف وسیعی از موضوعات را پوشش داده‌اند. تعدادی از این پروژه ها منجر به توسعه روش های تست معمولی جدید و بدیع شده است که اکنون برای مشتریان در دسترس است. بسیاری از پروژه ها نیازمند انطباق روش های استاندارد یا طراحی و ساخت تجهیزات جدید هستند. پروژه های صنعتی مشترک راهی برای گردهم آوردن دانش منحصر به فرد در یک مشارکت ارائه می دهد. پروژه های صنعتی مشترک اغلب بسیار پیچیده یا بسیار پرهزینه هستند که توسط یک طرف انجام نمی‌شوند و به دانش و/یا تجهیزات خاصی نیاز دارند که در یک شرکت در دسترس نیست. لذا شرکای پروژه صنعتی همکاری می کنند،تا هزینه ها و منافع را به اشتراک گذارند.

X