نرم‌افزارها

دپارتمان مهندسی شرکت آذرخش با تسلط کامل و آشنایی با آخرین ویرایش های استانداردهای بین المللی مانند API، TEMA، ASTM، ASME، IPS، BS، DIN، NACE و … با تکیه بر دانش و استفاده چندین ساله از تجربه در طراحی و بهینه سازی انواع تجهیزات از جمله مبدل های حرارتی پوسته و لوله، کولرهای هوایی، مخازن تحت فشار، راکتورها و مبدل های دو لوله ای، کوره ها، بویلرها، مشعل ها و… با استفاده از نرم افزارهای حرفه ای مرتبط با فعالیت های طراحی مانند E-Tank، Nozzle pro، SAP، Solid Work، Auto cad، Catia، Hysys، PV-Elite، HTRI، HTFS، Aspen B-Jac، Tekla Structure و … نقش بی نظیری در رفع نیازهای تخصصی صنعتی کشور در زمینه تجهیزات دارد.

خلاصه ای از توضیحات نرم افزارها به شرح ذیل می باشد:

ASPEN یک بسته نرم افزاری شبیه سازی فرآیند است که به طور گسترده در صنعت استفاده می شود. با توجه به طراحی فرآیند و انتخاب مناسب مدل های ترمودینامیکی،ASPEN  از مدل های ریاضی برای پیش بینی عملکرد فرآیند استفاده می کند.

اطلاعات بیشتر : سپس می توان از این اطلاعات به صورت تکراری برای بهینه سازی طراحی استفاده کرد. این مدل سازی دقیق خواص ترمودینامیکی به ویژه در جداسازی مخلوط های غیر ایده آل مهم است و ASPEN پایگاه داده بزرگی از پارامترهای رگرسیون دارد. ASPEN می تواند فرآیندهای بسیار پیچیده ای از جمله سیستم های جداسازی چند ستونی، راکتورهای شیمیایی، تقطیر ترکیبات واکنش پذیر شیمیایی و حتی محلول های الکترولیت مانند اسیدهای معدنی و محلول های هیدروکسید سدیم را انجام دهد.

ASPEN فرآیند را طراحی نمی کند. طرحی را می گیرد که کاربر ارائه می کند و عملکرد فرآیند مشخص شده در آن طرح را شبیه سازی می کند.

ProMax یک شبیه ساز فرآیند شیمیایی برای عیب یابی و طراحی فرآیند است که توسطBryan Research and Engineering, Inc توسعه یافته و به فروش می رسد. ProMax ادامه دو شبیه ساز فرآیند قبلی PROSIM و TSWEET است.

 اطلاعات بیشتر : ProMax یک بسته نرم افزاری شبیه سازی فرآیند چند وجهی است که توسط مهندسان برای مهندسان ساخته شده است. این نرم افزار برای بهینه سازی تاسیسات پردازش گاز، پالایش و شیمیایی طراحی شده است. همچنین، بر فناوری های پایدار مانند هیدروژن سبز، گاز طبیعی تجدیدپذیر، دیزل تجدیدپذیر و جذب کربن تأکید شده است. ویژگی جدید تبادل داده به مورخ دسترسی خواندن/نوشتن برای نظارت بر عملیات کارخانه شما و محاسبه اطلاعات عملکرد ارزشمند را می دهد.

 Aspen Shell & Tube Exchangerهمه انواع تجهیزات مبدل پوسته و لوله صنعتی را طراحی می کند. طراحی تجهیزات بهینه سازی شده را برای مجموعه ای از شرایط فرآیند ارائه می دهد که منجر به 30-10٪ صرفه در هزینه هر مبدل می شود.

اطلاعات بیشتر : همچنین گرمایش و سرمایش تک فاز، جوشاندن و تراکم، و جوش مجدد معمولی  ترموسیفون را انجام می دهد. خانواده محصولات طراحی و رتبه بندی مبدل های اسپن (EDR) جامع ترین طیف نرم افزار طراحی و رتبه بندی مبدل های حرارتی را در جهان ارائه می دهد. این بر اساس بیش از 40 سال میراث HTFSو  B-JACساخته شده است. ابزارهای EDR با شبیه سازی فرآیند Aspen Plus و Aspen HYSYS  ادغام می شوند تا مهندسین فرآیند و متخصصان تجهیزات حرارتی و مکانیکی را قادر به همکاری مؤثر کنند.

HTRI منبع اصلی فناوری، تحقیقات، نرم افزار و خدمات انتقال حرارت فرآیند است. فناوری HTRI ، برای چندین دهه توسط شرکت ها در سراسر جهان برای کمک به طراحی راه اندازی و نگهداری مبدل های حرارتی و بخاری های آتش زا استفاده شده است.

 اطلاعات بیشتر : HTRI تحقیقات تجربی پیشرفته ای را برای صنایع نفت و گاز، شیمیایی و پتروشیمی ارائه می دهد. نرم افزار HTRI Xchanger Suite® پیشرفته ترین نرم افزار موجود برای طراحی، رتبه بندی و شبیه سازی مبدل های حرارتی محسوب می شود.HTRI  همچنین تست های دستگاه/مقاومت در مقیاس صنعتی و همچنین ارزیابی تمایل به رسوب برای نفت خام و فرآورده های نفتی را ارائه می دهد.

PV Elite® یک نرم‌افزار کامل برای طراحی، تجزیه و تحلیل و ارزیابی مخزن و مبدل حرارتی است.

اطلاعات بیشتر : یادگیری و استفاده از این برنامه آسان است، بنابراین برای کاربرانی که نیاز به راه اندازی سریع و اطمینان در محاسبات کد ایمنی خود دارند، عالی است.PV Elite  کل مخزن را در نظر می گیرد و به تمام قوانین ضخامت دیوار و الزامات تحلیل تنش برای برج های عمودی، مخازن افقی و مبدل های حرارتی توجه می کند. همچنین کشتی های موجود را ارزیابی و مجدداً رتبه بندی می کند، از جمله تجزیه و تحلیل تناسب خدمات.

این نرم افزار اکنون شامل تعدادی برنامه است که می توانند برای طراحی دو بعدی و سه بعدی استفاده شوند.

اطلاعات بیشتر : SOLIDWORKS برای توسعه سیستم های مکاترونیک از ابتدا تا انتها استفاده می شود. در مرحله اولیه، نرم افزار برای برنامه ریزی، ایده پردازی بصری، مدل سازی، ارزیابی امکان سنجی، نمونه سازی و مدیریت پروژه استفاده می شود.

 AutoCADبه شما امکان می دهد کپی های کنترل شده‌ای از طراحی های خود را با هم تیمی های خود به اشتراک بگذارید و به آنها امکان می دهد بازخورد ارسال کنند.

اطلاعات بیشتر : از نشانه گذاری پشتیبانی می کند، و همچنین یک ویژگی جذاب My Insights وجود دارد که به کاربران نکات مفیدی درباره پروژه هایشان می دهد.

 همچنین یک Sheet Set Manager اختصاصی وجود دارد که به کاربران امکان می دهد برگه ها را به سرعت از طریق پلتفرم ابری Autodesk ارسال و دریافت کنند.

 Ansysنرم افزار شبیه سازی مهندسی را برای استفاده در طول چرخه عمر محصول توسعه داده و به بازار عرضه می کند. نرم افزار تحلیل المان محدود Ansys Mechanical برای شبیه سازی مدل های کامپیوتری سازه ها، الکترونیک یا اجزای ماشین برای تجزیه و تحلیل استحکام، الاستیسیته، توزیع دما، الکترومغناطیس، جریان سیال و سایر ویژگی ها استفاده می شود.

اطلاعات بیشتر :  Ansysبرای تعیین نحوه عملکرد یک محصول با مشخصات مختلف، بدون ساخت محصولات آزمایشی یا انجام تست های تصادف استفاده می شود. به عنوان مثال، نرم افزار Ansys ممکن است نحوه عملکرد یک پل پس از سال ها ترافیک، نحوه پردازش بهترین ماهی سالمون در کارخانه کنسروسازی برای کاهش ضایعات، یا نحوه طراحی سرسره ای که از مواد کمتری استفاده می کند، بدون به خطر انداختن ایمنی، شبیه سازی کند. اکثر شبیه سازی های Ansys با استفاده از سیستم Ansys Workbench که یکی از محصولات اصلی این شرکت است انجام می شود. معمو لاً کاربران Ansys ساختارهای بزرگتر را به اجزای کوچک تقسیم می کنند که هر کدام به صورت جداگانه مدل سازی و آزمایش می شوند. یک کاربر ممکن است با تعریف ابعاد یک شی شروع کند و سپس وزن، فشار، دما و سایر خواص فیزیکی را اضافه کند. در نهایت نرم افزار Ansys حرکت، خستگی، شکستگی، جریان سیال، توزیع دما، راندمان الکترومغناطیسی و سایر اثرات را در طول زمان شبیه سازی و تحلیل می کند.

X