واحد تقطیر در خلاء (VDU)

در پالایش نفت، واحد تقطیر در خلاء (VDU) یک واحد فرآوری ثانویه است که روغن‌های سنگین‌تر باقیمانده پس از عبور اولیه نفت خام از واحد تقطیر اتمسفریک، که به عنوان واحد تقطیر خام (CDU) نیز شناخته می‌شود، را بیشتر پالایش می‌کند.

واحد فرآیندی هیدروژن زدایی پروپان (PDH)

در فرآیند هیدروژن زدایی پروپان (PDH)، پروپان به طور انتخابی هیدروژن زدایی شده و به پروپیلن تبدیل می‌شود. PDH به عنوان یکی از مسیرهای تولید پروپیلن اخیراً توجه زیادی را به خود جلب کرده است و ظرفیت تولید پروپیلن از طریق PDH قرار است در چند سال آینده به سرعت رشد کند.

واحد تولید قیر (BBU)

گریدهای صنعتی قیر با مصارف صنعتی مانند مسیرهای جاده‌ای، ضدآب و عایق از نفت خام سنگین به تنهایی با کاهش خلاء یا با دمیدن هوا به محیط خلاء تولید می شوند.

پکیج فیلتراسیون جریان جانبی

فیلتراسیون جریان جانبی سال هاست همراه با برج های خنک کننده، بویلرها، کمپرسورهای هوا و غیره استفاده می شود. دلیل آن انعطاف پذیری و فراوانی است. ماژولار بودن پکیج اجازه می دهد تا سیستم با دقت بیشتری با بار مورد نیاز خود مطابقت پیدا کند.

واحد تصفیه آب‌کندانس

واحدهای تصفیه آب‌کندانس در پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، جهت استفاده مجدد از میعانات فرآیندی و میعانات سطحی به کار گرفته می شوند. در طول فرآیند، واحد آلاینده‌هایی مانند آهن، مس، روغن، سیلیس و غیره را جمع‌آوری می‌کند ، بنابراین باید توسط یک پولیشر بستر مختلط تصفیه شود.

واحد آبگیری از گاز طبیعی با TEG (تری اتیلن گلیکول)

آبگیری توسط گلیکول یکی از رایج ترین و مقرون به صرفه ترین فرآیندها برای کاهش میزان آب در گاز طبیعی و مایعات گاز طبیعی (NGLs) است.

در این فرآیند از تری اتیلن گلیکول (TEG)، که یک مایع بسیار چسبناک ، بی رنگ، بی بو و پایدار در دمای اتاق است جهت خشک کردن گاز طبیعی استفاده می شود. TEG یک جاذب عالی برای آبگیری گاز طبیعی به دلیل ماهیت رطوبت گیرش است.

واحد شیرین‌سازی آب دریا

نمک زدایی از فناوری اسمز معکوس برای جداسازی مولکول های آب از آب دریا استفاده می کند. آب اقیانوس تحت فشار بسیار بالا از طریق هزاران غشای نیمه تراوا که محکم پیچیده شده اند عبور می کند. غشاها به مولکول های کوچکتر آب اجازه عبور می دهند و نمک و سایر ناخالصی ها را پشت سر می گذارند.

X